دسته‌بندی نشده

چیدمان میز ناهار خوری در منزل

فکر کنید یکی از دوستان و آشنایان، شما را برای ناهار دعوت کرده‌ است و وقتی وارد خانه می‌شوید می‌بینید سادگی از سر و روی خانه می‌بارد و خبری از دکور خاص و تزیین چشمگیری هم نیست! اما یک چیز هوش و حواستان را به حسابی سمت خودش جلب می‌کند آن هم چیدمان میز ناهار است!

باور کنید یا نکنید باید بدانید که وقتی مهمان داشته باشید حتی اگر خانه‌تان ساده‌ترین طراحی دکور را داشته باشد اما میز ناهارتان را به بهترین و باسلیقه‌ترین شکل ممکن بچینید مهمان‌هایتان را حتماً غافلگیر خواهید کرد.

هر چند همیشه هم که نباید تمام سلیقه‌مان را برای مهمانی خرج کنیم گاهی با چیدمان میز ناهار خوری دونفره تان هم می‌توانید ناهار دلچسب‌تری داشته باشید! پس چه خوب است که با یادگیری اصول چیدمان میز ناهار خوری جذابیت دورهمی‌هایتان را دوچندان کنید!

خب این مقدمه زیادی دارد طولانی می‌شود! خلاصه‌ی کلام اینکه اگر می‌خواهید با اصول  چیدمان میز ناهار خوری آشنا شوید تا به وقتش خوش‌سلیقگی‌تان را برای همه رو کنید پس با این مقاله همراه ما باشید!

بیشتر بخوانید: بهترین مکان برای قرارگیری تلویزیون در منزل کجاست؟

برای چیدمان میز ناهار چه اصولی را باید رعایت کنیم؟

بگذارید همین اول کار سه اصل مهم در مورد چیدمان میز ناهار را با شما در میان بگذاریم تا هر وقت خواستید میز ناهارتان را تزیین کنید نیم‌نگاهی هم به این اصول سه‌گانه داشته باشید:

  1. رعایت نظم و ترتیب و خودداری از شلوغ کردن میز، اولین اصلی است که باید به آن توجه کنید. میز ناهارخوری در وهله‌ی اول وسیله‌ای برای سرو غذاست بنابراین میزتان را با انواع عناصر و وسایل دکوری شلوغ نکنید. حواستان باشد طوری نشود که بگویند آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی!
  2. لوازم و وسایل دکوری را متناسب با نوع میز انتخاب کنید؛ برای مثال چیدمان میز ناهار خوری رسمی هیچ‌جوره نمی‌تواند شبیه چیدمان میز ناهار خوری عروس باشد. بنابراین فراموش نکنید متناسب بودن آیتم‌های تزیینی از زیبا بودن آن مهم‌تر است.
  3. به دکوراسیون کلی خانه‌تان توجه داشته باشید. اگر دکوراسیون خانه‌تان کلاسیک باشد پس نمی‌توانید چیدمان میز ناهار را به‌صورت مدرن انجام دهید. چون با این کار تناقض چیدمان میز ناهار خوری با فضای خانه توی ذوق خواهد زد.

بهترین شکل چیدمان میز ناهار خوری ۸ نفره چگونه است؟

اگر خانه‌ی بزرگی دارید و اهل مهمانی دادن هستید پس خوب است به فکر خرید یک دست میز ناهارخوری ۸ نفره باشید. البته پیش از خرید بهتر است به فضای کلی خانه و دکوراسیون توجه داشته باشید تا بتوانید میز متناسبی خریداری کنید.

اگر خانه‌ی بزرگی دارید و اهل مهمانی دادن هستید پس خوب است به فکر خرید یک دست میز ناهارخوری ۸ نفره باشید. البته پیش از خرید بهتر است به فضای کلی خانه و دکوراسیون توجه داشته باشید تا بتوانید میز متناسبی خریداری کنید.

برای چیدمان میز ناهار خوری در منزل آن هم یک میز بزرگ ۸ نفره می‌توانید از تصاویر زیر ایده بگیرید.

اگر از رنگ گرم چوب خوشتان می‌آید و فضای خانه‌تان به دکوراسیون کلاسیک نزدیک است پس می‌توانید از این چیدمان استفاده کنید.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “چیدمان میز ناهار خوری در منزل

  1. سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *